SKAITĻI UN MĪĻVĀRDIŅI

No numeroloģijas viedokļa katram vārdam ir sava enerģētiskā vibrācija. Zem burtiņiem paslēptās ciparu vibrācijas var veidot harmonisku vai saspringtu enerģētisko saspēli ar bērna uzvārdu un dzimšanas datiem. Ikviens cits vārds bagātina šo enerģētikas klāstu.

Mēs bieži vien neprotam izteikt savas sajūtas konkrētos vārdos, konkrētās situācijās, bet iekšējā balss pati laužas uz āru caur izrunāto vārdu, iesauku, mīļvārdiņu vai, piedodiet, lamu vārdiem. Tā mēs paužam savas vēlmes, neapmierinājumu, satraukumu.

Ja, teiksim, bērnam iedots spēcīgs vārds Kārlis vai Aleksandrs, ne vienmēr vecāki paši spēj bērnības gados pieņemt uzreiz kā tikpat lielu personību kā paši nokristījuši un izvēlas mīļākas, ucināmākas formas. Un arī turpmākos gados cilvēku, kura vārds nesakrīt ar viņa uzvedību vai personību, apkārtējie nezin kāpēc nesauks īstajā vārdā, vienkārši pārteiksies vai pat piemirsīs...

Vecāku vēlmei saukt bērnus mīļvārdiņos ir arī tīri sirsnīgs izskaidrojums, tāpat kā bieži vecāki bērnus rājot sauc pilnā vārdā un uzvārdā, tā piedodot informācijai lielāku nozīmi...

Vai konkrēts vārds un mīļvārdiņš ietekmē bērna personību?

Mīļa attieksme vienmēr ietekmē bērna personību :)

Vārdam, protams, ir nozīme, jo "pirmais bija vārds". Vārdi enerģētiskā plānā ļoti spēcīgi ietekmē cilvēku domas. Vārds iet cilvēkam pa priekšu, jo bieži vien mēs dzirdam vai izlasām vārdu un tikai tad sastopamies ar personības lielumu vai mazumu, kā nu kuram šķiet, un savā galviņā šo milzīgo neredzamo informācijas gūzmu novienādojam ar konkrētu "izkārtnīti" - vārdu.

Vārds parāda, kā mēs mazo cilvēciņu saskatām vai kādu vēlamies redzēt vispār un konkrētā brīdī. Kā jau Jūsu aptauja arī liecina, tas, ka vienubrīd bērnu sauc par Pelīti, nenozīmē, ka nākamajā dienā viņu nesauks par peļuku. Tēvs, iespējams, to pašu bērnu sauc par peli, māte – pelēnu, vecmamma – par sauleszaķīti. Un tur ir liela atšķirība, ja pārzina konkrēto burtu un no to atvasināto ciparu vibrācijas.

Saucot noteiktā vārdā vai mīļvārdiņā, mēs iekustinām smalkos enerģiju diedziņus. Zemapziņa neizsaka, teiksim, vecāku vēlmi uzreiz pateikt mazulim, ka no viņa sagaida mākslinieku, bet caur konkrētu vārdu nodod šo vēstījumu.

Un tomēr tā ir tikai bērna mājas dzīve jeb pirmā "sociālā lomiņa", kur no bērna prasa ko vienu. Bērnudārzā Sauļuku nomainīs Jānis, un tā jau ir pavisam cita toņkārta, jauna loma un jauns izaicinājums pašam bērniņam.

Tas ir jauki, ja bērnam tiek doti mīļvārdiņi, kas netieši liecina, ka arī citādi pret viņu jauki izturas. Vēl burvīgāk, ja bērnam dod vārdu, ar kuru viņš pats lieliski sadzīvo, kuru citi lieto neminstinoties un kas nav tikai vecāku nepārvarama vēlme vai untums. Bez astroloģijas un numeroloģijas labāku līdzekli par mātes intuīciju, kādā vārdā bērns nokristāms, šķiet, būtu grūti atrast.

Pirmās vietas ieņem tādi mīļvārdiņi Pelīte, Dudiņa un Saulīte. Vai no nummeroloģijas viedokļa būtu skaidrojums, kādēļ tieši šie vārdi ir tik populāri?

No numeroloģijas viedokļa, manuprāt, vienotas receptes nav. Tam vairāk būtu tāds kultūras fenomens kā "velc pelīte saldu miegu...", Saule, kas tik maz apspīd šo zemi, Dūdieviņš. Līdzīgi kā sekoja vārdu Baiba un Uldis bums pēc "Pūt, vējiņi". Paaudžu skatījums dotajā brīdī. Nedomāju, ka mūsu vecvecākiem arī šie būtu populārākie vārdi. Paldies Dievam, ka visi neesam tik vienādi, ka spējam arī saukt par "bembelātiņu", "bembīti" utt.

Piemēram, no numeroloģijas viedokļa Saulīte – saulstariņš – sauļa – sauļuks – ir pilnīgi atšķirīgi vārdi ar pilnīgi atšķirīgām vibrācijām, bet ar vienotu sākuma burtu un tam atbilstošo ciparu – 8. Tas ir enerģētiski ļoti spēcīgs cipars – ne velti "trāpa" arī Saules vārdā. No šādiem bērniem gaida daudz, tā ir vecāku bagātība un lepnums, bet, kas tam seko tālāk, jāanalizē katrs burtiņš soli pa solim. Vārda "Saulīte" kopējā ciparu summa iznāk 6, kas ir mīlestības, mākslas un ģimeniskuma cipars. Tātad vecāki bērnā dotajā brīdī vai laika posmā bērnā saskata lielu potenciālu, māksliniecisku mīļpuisīti vai meitiņu. Bet dienu vēlāk nosaucot par "Sauļa" - četrinieks – jau sagaida lielāku kārtības mīlestību, konkrētību un dažādu ierobežojumu ievērošanu utt. :)

Māmiņu Klubs veic Latvijā vēl nebijušu bebīšu mīļvārdiņu apkopojumu

Katra māmiņa un tētis savu mazuli vēlas ikdienā dēvēt vēl mīļāk, nekā skan viņa vārdiņš. Tad tiek izgudrots vārda saīsinājums, tas tiek dažādi izlocīts, un galu galā bērns tiek dēvēts pavisam savādāk – mīļvārdiņā!

Tas ir vārdiņš, kurš gan netiek ierakstīts pasē, bet izsaka tik daudz – vecāku attieksmi, mīlestību un ģimenes siltumu. Tas var palikt kā tradīcija ģimenē vai pat ceļot līdzi bērnam no mājām uz bērnudārzu, skolu un tālāk līdzi dzīvē. Tikai, kad māmiņa vai tētis ir mazliet dusmīgi, lai skanētu nopietnāk, bērniņu nosauc viņa pilnajā vārdā.

Māmiņu Klubs vēlējās noskaidrot, vai Latvijā ir viens, iecienītākais mīļvārdiņš, vai arī – cik bērnu, tik mīļvārdiņu? Varbūt mīļvārdiņš piedzimst līdz ar mazuli, varbūt rodas bebītim vēl puncī esot?

Tieši tādēļ Māmiņu Klubs veica pavisam īpašu, Latvijā iepriekš nebijušu aptauju, kura pētīja... bērnu mīļvārdiņus!

756 ģimenītes iesūtīja vārdiņus, kādos viņi mīļi sauc savas atvasītes, un, apkopojot rezultātus, līderos izvirzījās trīs mīļvārdiņi:

Saulīte ( saulstariņš, sauļa, sauļuks) – 67 balsis.

Pele( pelīte, pelēns, peļukiņš, peļuks) – 59 balsis.

Dūda ( Dūdiņa, Dūdiņš, Dūdulis, Dudū, Dūduks) -45 balsis.

Pārējos mīļvārdiņus var sagrupēt četrās lielās grupās:

ēdienu nosaukumi - pīrādziņš, čipsītis, zefīriņš, marcipāniņš, beciņa, sīpoliņš u.c.;

dzīvnieku nosaukumi – ezītis, lapsiņa, sienāzītis, zebriņa, vardīte, zaķītis u.c.;

putnu nosaukumi – žubīte, zvirbulis, zīlīte, pūcīte;

vārdu saīsinājumi – Eļuks, Enucis, Adzis, Amucis, Ešī, Emītis, Niksīte, Argucītis u.c.

Protams, ir vecāki, kuru fantāzijas lidojums, piešķirot savam bērniņam mīļvārdiņu un lietojot to sabiedriskās vietās, piesaistīs jebkura apkārtējā uzmanību:

žucītis, tutītis, snibulītis, raštoks, nuncīte, bozīte, siekaliņa, kā arī tādi vārdu salikumi kā Čips-čaps, Mīlēns-pīlēns, Tipu-tapiņa.

Atliek vien iztēloties un minēt, kas vecākus ir iedvesmojis mazuļiem dot mīļvārdiņus, kas ir gana oriģināli un neparasti, piemēram, pupucītis, bembelātiņš, Dieva dāvaniņa, bubiņš, emulatorīte, mazā vecenīte.

Kur gan vecāki smeļas idejas, domājot mīļvārdiņus mazuļiem? Tie tiek piemeklēti, ņemot vērā bērniņa ārējo izskatu, viņa rakstura īpašības, atvasināti no pilnā vārda, un, iespējams, balstās arī uz sajūtām, kādas māmiņai bijušas grūtniecības laikā. Ir mazuļi, kuri paši sevi nodēvē kādā vārdiņa. Daži vecāki atzīst, ka bērna mīļvārdiņš radies, viņam vēl puncī esot, bet citi, kā ieraudzījuši mazuli pirmo reizi, tā vārdiņš pats atnācis – piedzimis līdz ar bērniņu! Tāpat kā vārdam, arī mīļvārdiņam ir sava nozīme bērna dzīvē.

Sadarbībā ar www.maminuklubs.lv